Hakkımızda

TAGES, Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Uygulama A.Ş.

1996 yılında yeni endüstriyel teknoloji ürünleri ve endüstrilere bilgi teknolojileri çözümleri geliştirmek üzere kurulmuştur. 2002 yılından bu yana, AB Çerçeve Programı ile ilgili projeler geliştirmekte, AB 7. Çerçeve Programı, Eurostars, Eureka, Leonardo da Vinci Programı başta olmak üzere AB HayatBoyu Öğrenim Programları, Türkiye’ye yönelik diğer AB fonları, ulusal destekli projeler, işbirliği ağları ve inovasyon geliştirme konusunda danışmanlık yapmaktadır.

İstanbul merkez olmak üzere, Ankara ve Milano’da bağlantı ofisleri bulunmaktadır.

Vizyonu:

Türkiye’de yenilikçi bilgi ve teknolojiyi evrensel boyutlarda üretmek ve yaygınlaştırmak yoluyla, dünyanın önde gelen uluslararası düzeyde teknoloji projeleri geliştiren ve danışmanlık veren şirketlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Misyonu:

KOBİ’lere ve onların sorunlarını çözmeye yönelik projeler üretip uygulayarak, Türkiye’deki KOBİ’lerin gelişiminde önemli bir rol oynamak üzere çalışmaktadır. Özellikle, sanayi-üniversite işbirliğini sağlamak üzere, üniversiteler ve KOBİ’lerle ortak çalışmalar yapmak üzere çalışmakta, ortak projeler geliştirmektedir.

Hizmetleri:

KOBİ’ler için endüstriyel çözümler, endüstriyel ve bilgi teknolojileri AR-GE çalışmaları, bilgi teknolojileri ve e-iş çözümleri, müşteri ilişkileri yönetimi çözümleri, iletişim ve bilgi portalları, AB kapsamındaki farklı projeleri geliştirip ve uygulamaktadır. Bu konularda Proje yönetimi, danışmanlığı, uygulaması ve eğitim hizmetleri sağlamaktadır.

Deneyimi:

Endüstri ve bilişim sanayinde 15 yılı aşan bir birikime sahiptir. Teknoloji araştırma, geliştirme ve uygulamalarda, proje oluşturma ve gerçekleştirmede özellikle makina, imalat ve finans sektörlerinde deneyimlidir.

TAGES, AB 6. Çerçeve Programı kapsamında entegre proje, KOBİ’lere yönelik CRAFT projesi, özgül destek projeleri ile ilgili proje konsorsiyumu oluşturmuş, teklif hazırlayıp AB’ye sunmuştur.

Endüstriyel teknolojiler (özellikle çevre ve enerji projeleri, imalat süreçlerinin iyileştirilmesi), bilgi toplumu teknolojileri ve iletişim teknolojileri TAGES’in sunduğu, sunmakta olduğu ve üzerinde çalıştığı konulardır. TAGES, bunun dışında yurttaşlık ve yönetişim, gıda, gen bilimi ve insan sağlığı, havacılık ve uzay konuları ile ilgili projeler konusunda da şirketler, üniversiteler ve STK’larla işbirliği yapmaktadır.

AB 7. Çerçeve Programı, EUREKA, Eurostars, eContent, Leonardo da Vinci, sosyal ve toplumsal AB programları ve eğitim programları ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

TAGES, AB ve Türkiye arasında araştırma işbirliğini sağlayan, KOBİ’lere yönelik bir teknoloji transfer merkezidir.

TAGES, NESSI (Networked European Software and Services Initiative) ve NEM (Networked and Electronic Media) gibi Avrupa çapındaki teknoloji platformlarına üyedir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s